Озеро Барвінок – Новий Розділ

Озеро Барвінок

Озеро Барвінок

Озеро Барвінок – це мальовниче озеро, яке розташоване в лісі поблизу міста Новий Розділ (Львівська область). Озеро є протічним та має довжину 2-3 кілометрів та приблизну ширину 80 метрів. Утворене дамбою в долині річки Барвинка. Проте в озеро впадає також ще річка Іловець, яка бере початок в лісі північніше села Ілів. Озеро з південної сторони має дамбу, і простягається на північ, де утворює два рукави з мілководдями.

З озера річка витікає і тече по селах Гранки, Берездівці та Підгірці і впадає в річку Дністер.

Незважаючи на те, що озеро Барвінок знаходиться на відстані 60-ти кілометрів від Львова, сюди приїжджають відпочивальники, так як тут відпочинок безкоштовний та навколо ліс. Також тут на східному березі є мальовничі скелі. Тому Барвинок є чудовою альтернативою іншим водоймам (Задорожна, Ясницька) для відпочинку біля Львова.

Колись на березі озера були оздоровчо-відпочинковий комплекс «Каштан» та дитячий табір «Барвінок». Тепер власники цих комплексів не відомі. Говорять, комплекс  належить церкві «Адвентистів Сьомого Дня». Останніми роками спостерігається погана тенденція самовільного захоплення берегів місцевими жителями та обгородження цих ділянок. Проте основний пляж (біля дамби) поки що є з відкритим доступом для всіх охочих.

На озері є інші місця для купання, проте вони знаходяться в місцях, де дно замулене.

Саме озеро підпорядковується УТМР і рибалка тут платна. В 2015 році для членів УТМР ціна становила 5 грн., а для всіх інших – 30 грн. Тут ловиться карась, короп, щука, судак, окунь, плотва, верховодка та інші риби. Так як навколо ліс, то на дні багато листя. Місцевий єгер говорив, що із-за листя з дна риба погано ловиться.

Озеро Барвінок – карта

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.