Озеро Задорожнє

Озеро Задорожнє – це затоплений в 1974 році піщаний кар’єр біля міста Миколаїв Львівської області. Кар’єр утворює два озера. Перше озеро, що знаходиться біля станції Задорожнє, – це більше озеро для відпочинку та купання. Його площа становить понад 50 Га. Східної та південної сторони озера знаходяться дачні ділянки. А із західної сторони озера розміщені облаштовані пляжі, вхід на які платний. Слід зауважити, що плата за вхід стягується незаконно і Ви в праві нічого не платити, хоча з іншої сторони, озеро би давно би загадили і засмітили, якщо би не платний вхід. Такі ж ми українці, що ми засеремо усі місця загального користування. Ось і маємо тепер платити за відпочинок.

Перше озеро також називають в народі Байкал.

Друге озеро, яке знаходиться поряд, є меншим. Тут не купаються, тому що з заходу – болотиста місцевість, усі береги не мають пляжу. Також на цьому озері є форельне господарство, де розводять форель у спеціальних садках (ВАТ Львівський облрибкомбінат).

Озеро Задорожнє – рибалка

На двох озерах в Задорожнім є плотва, щука та окунь. Переважно тут ловлять окуня та щуку. Також є форель, так як вже писалось вище, що на другому озері знаходиться форельне господарство.

Щодо кількості риби, то для білої риби в озері дуже мала кормова база. Рослинність переважно знаходиться біля берегів, та й то рідкісна. Глибше 6 метрів росте донний мох,а низькі водорості знаходяться метрів до 8 максимум. Глибше крім мулу нічого немає. Причому і мулом його нормальним назвати важко. Скоріше всього це якась субстанція, яка виникла в результаті технічного використання кар’єра. Малоймовірно, що на глибині після 8 метрів на дні буде жити мотиль або інші личинки. Крім того, на дні відсутні природні укриття (звідси серед білої риби прижилась тільки плотва). На дні озера Задорожнє можна побачити нечисленні кущі або дерева. Також є залишки металоконструкцій, що затопились після технічного використання кар’єра.

Зараз найбільша концентрація риби спостерігається в районі затопленого Запорожця і автобуса.

Озеро Задорожнє – глибина

Середня глибина озера Задорожнє становить 40-48 метрів. Найбільше скупчення риби переважно є на глибинах біля 25 метрів. На першому озері глибина біля берегів є пологою та комфортною для купання.

Озеро Задорожнє – ціни

Хоча озеро загального користування, перше озеро (Байкал) облаштували приватними пляжами та зробили платний вхід. Для автомобілів окремо тут платна стоянка. Ціни не вказуємо, так як вони на різних пляжах різні та щороку змінюються. Імовірно скоро тут появляться бази відпочинку, наприклад такі як відпочинковий комплекс РОБІНЗОН.

Озеро Задорожнє – як добратися

Автомобілем зі Львова добратись на озеро Задорожнє можна трасою Львів-Чоп в сторону до Миколайова. Проїжджаємо заправку ОККО на обїздну дорогу Миколаєва до першого перехрестя зі світлофором в селі Дроговиж, де повертаємо направо в сторону Комарно. Перед залізничним переїздом знову повертаємо направо і їдемо до самого озера Задорожнє.

Також зручно сюди їхати електричкою, тому що озеро знаходиться на відстані 20 метрів від станції Задорожнє. Зупиняються тут електрички Львів-Лавочне та Львів-Моршин. Електричка зі Львова відправляється з приміського вокзалу та зупиняється також на станції Скнилів. Майте на увазі, що на станції Задорожнє не зупиняються електрички Львів-Мукачево та Львів-Трускавець (вони тільки зупиняються на станції Миколаїв).

Розклад руху електричок по станції Задорожнє

07:25 – 08:05

08:50 – 09:45

13:50 – 14:16

13:50 – 14:43

15:05 – 15:40

17:43 – 18:40

18:38 – 19:35

21:23 – 22:15

Примітка: розклад руху поїздів поданий станом на 2014 рік.

Озеро Задорожнє – карта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.