Водосховище Гамаліївка

Гамаліївка

Гамаліївка

Озеро Гамаліївка – це велике водосховище, яке розміщене між селами Запитів та Гамаліївка на відстані 5 кілометрів від Львова, якщо їхати по Київській трасі. У водосховище впадає річка, яка живить це водосховище. Збудоване водосховище на місці колишніх торфів та є технічним для Львівської ТЕЦ. З трьох сторін водойма огороджена дамбою, біля якої росте камиш.

Доїхати до водосховища можна як від села Запитів, так і через село Гамаліївка. Якщо їхати через с. Запитів, то тут ґрунтова дорога, яка після дощів перетворюється у багнюку. А якщо проїхати через село Гамаліївка, то вам потрібно буде просити сторожа пропустити через ворота. Рибалка з 2012 року на Гамаліївці платна та становила 20 грн.

Сюди переважно їдуть за окунем та щукою. Проте окунь тут дрібний, що пов’язане з тим, що працівники ТЕС постійно браконьєрать на водоймі. Вони знищили усього малька електрикою. Тому для окуня мало кормової бази тут. Тому і дрібний.

Крім окуня на водосховищі є багато плотви. Також є карась, короп, йорж. Сюди запускають білого амура, та колись любителі рибалки запустили сома.

Плотву тут ловлять на опариш між дамбою та камишом. Найкраще плотва клює в камиші. Дуже добре допомагає прикормка. На жаль плотва тут хвороблива, тому що із села Дубляни потрапляють в річку неочищені стоки, які потім попадають у водосховище. Колись тут був платний пляж, але після забруднення річки його закрили.

Карась тут якщо клює, то великий. Дрібного карася у водоймі немає.

 Гамаліївка – карта

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.