Виготовлення воблерів у домашніх умовах

bulis

bulis

Відомо, що воблери є досить цікавими штучними приманками, на які добре клює різна хижа риба. Проте воблери є дорогими, якщо порівнювати їх з іншими типами штучних приманок. Наприклад, коли виброхвіст з гачком можна купити за 4 грн., а блешню за 20 грн., а найдешевший воблер вже коштуватиме 40 грн. З іншої сторони, воблера тяжче підібрати до конкретних умов ловлі. Тому рибалці необхідно мати цілу колекцію різних типів воблерів.

Тому постає питання саморобного виготовлення воблерів, так як затрачений час і зусилля є економічно обґрунтованими, якщо виготовляти воблери, які подібні до дорогих фірмових. При цьому практика показує, що саморобний воблер у більшості випадків нічим не поступається дорогому фірмовому воблеру.

Є багато методик виготовлення воблерів. Приведемо одну технологію в цій статті. Ми розглянемо як один рибалка з Вильнюса виготовляє саморобні воблери в домашніх умовах. Детально представимо цю технологію.

Спочатку покажемо приклади саморобних воблерів:

Воблер

Воблер

 

Воблер

Воблер

воблери

воблери

Так почнемо.

Інструмент для виготовлення воблерів

  • 2 напильники: середньої насічки і дрібної.
  • Металічна лінійка.
  • Невеликий гострий ніж типу скальпель але з товстою ручкою.
  • Ножівка по металу.
  • Наждачний папір – нулівка.
  • Надфіль крупної насічки.
  • Косинець.

Виготовлення воблерів

Спочатку вам потрібно підготувати деревину – матеріал. Матеріалом може служити будь-яка порода дерева, крім хвойних і липи, так як структура цієї породи дерева дуже погано просочується. Матеріал повинен бути по можливості сухим. Будемо вважати що деревина у вас приготовлена. Залишилося її підготувати.

Для цього вам буде потрібно обробити деревину з двох паралельних сторін до розміру 20 мм. Площини повинні бути паралельні, як показано на фото 1.

Знімок 1. Приготування деревини

Фото 1. Приготування деревини

Далі обробляємо ці дві паралельні площини до розміру 15 мм. Так само, площини повинні бути паралельні. Панове, не забувайте користуватися косинцем, заготовка повинна прийняти форму прямокутника з кутами 90 градусів  (Фото 2).

Знімок 2. Приготування заготовок

Фото 2. Приготування заготовок

Наступна операція, це нанесення малюнка воблера. Робимо це на широкій стороні прямокутника (фото 3).

Фото 3. Нанесення малюнка воблера

Фото 3. Нанесення малюнка воблера

Далі потрібно продовжити за допомогою косинця 2 крайні точки розміченого нами паза під лопать з боку черевця (фото 4 –  вид зліва).

Фото 4. Розмітка паза

Фото 4. Розмітка паза

Далі потрібно обрізати під косинець заготовку по довжині з припуском в плюсі 2 мм з кожної зі сторін, за розміром в 130 мм. (Фото 5).

Фото 5. Обрізка заготовки.

Фото 5. Обрізка заготовки.

Далі, потрібно вирізати паз під вставку лопаті, робиться це в лещатах або в струбцинах.

Затискаємо в лещатах заготовку таким чином, щоб губки лещат стали ніби продовженням разчерченного паза на заготовці, таким чином, ви з найбільшою точністю зробите пропив, і за допомогою пилки по металу з’єднуємо пропилом 4 верхні і потім 4 нижні точки,.

Наступною операцією, вам потрібно обточити заготовку по намальованому контуру виду збоку. Потім потрібно розмітити заготовку по центрам, з боку спинки і так само з боку черевця і відобразити на ній малюнок воблера. Після цього послідовно обточуємо обидва боки воблера.

Фото 6. Заготовка з пазом.

Фото 6. Заготовка з пазом.

Далі заготовку гарненько зашкурюємо наждачним папером нулівкою і просвердлюємо отвори під кріпильні дужки. Потім просочуємо і ставимо дужки з допомогою екпоксидки або рідкого скла. Лопасть  ставимо на тимчасовий клей, щоб мати можливість протестувати воблер.

Фото 7. Воблер з лопастю

Фото 7. Воблер з лопастю

Кінцевий етап – це фарбування. Спочатку фарбується весь корпус, потім, спинка, черевце і очі. Потім просушуємо воблер і починаємо лакування. Після лакування чіпляємо трійники і робимо тестування у ванні або у водоймі. Після тестування клеїмо лопасть нормальним клеєм.

 

Фото 8. Фарбування воблера.

Фото 8. Фарбування воблера.

Оригінал статті на російські мові тут:

http://bulis.rybalka.com/blog/view/777/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.