Особливості ловіння щуки на жерлиці взимку

Взимку багато рибалок виходять на лід, де рибалка має свої особливості. Ось коли лід достатньо промерзне і набуде достатніх розмірів, рибалка стає безпечнішою в порівнянні з першим льодом. Проте недоліком зимової риболовлі, коли на дворі низька температура, є те, що риба не така активна, і її необхідно шукати. З іншої сторони ще недоліком є те, що маємо короткий світловий день.

Звичайно, взимку хочеться впіймати велику рибу, а не дрібноту. Давайте в цій статті розглянемо особливості ловіння щуки на жерлиці взимку. Саме щуку взимку переважно ловлять на жерлиці, так як на звичайну зимову вудку ловлять дрібних окунців та плотву.

На жерлиці щуку можна ловити цілий день. Проте, так як день є дуже короткий, і якщо ви хочете повернутись з рибалки з уловом, то необхідно їхати на кілька днів. Це пов’язано з тим, що щука взимку примхлива і може не клювати цілий день, а наступний день у неї може початись добрий кльов. Звичайно, якщо їхати на кілька днів, то необхідно мати з собою необхідне спорядження, яке би дозволяло комфортно ночувати на водоймі. Крім того, якщо мати в запасі два або три дні, то це дозволяє дослідити більше площі водойми та знайти стоянки щуки. Для успішної рибалки необхідно добре все підготувати, як спорядження і снасті, так і наживку. Тобто до рибалки необхідно робити комплексний підхід. Але спочатку давайте все по порядку.

Живець

Почнемо з підготовки живця. Його можна купити або наловити самому. При цьому якщо його ловити самому безпосередньо на рибалці, то це вже не буде гарантією успішної рибалки, так як на зло Ви можете і не впіймати дрібного малька. Тому, якщо Ви хочете мати свого живця, то його необхідно заготовити раніше. Наприклад, можна на попередній рибалці наловити його. Але в даному випадку необхідно потурбуватись про його зберігання. Для зберігання дрібних карасиків великих проблем немає, так як вони не є примхливими до якості води. Карасиків можна зберігати у відстояній міській воді досить довгий час навіть при кімнатній температурі.

А ось при зберіганні живця плотви або пічкура необхідно потурбуватись про необхідні умови зберігання. А для верховодки вимоги для зберігання ще більш вибагливі. Для зберігання такого живці міська вода не підійде. Необхідно в даному випадку воду брати джерельну (її необхідно відстояти) або з чистої водойми. Зберігати живця необхідно при низькій температурі та забезпечити необхідний кисневий режим. Щоб риба не задихнулась, посудину для зберігання необхідно вибрати якомога більшою, а також можна використати аератор від акваріума для подачі кисню. Корм для живця не потрібно давати, якщо ви зберігаєте його кілька тижнів, так як корм призведе до забруднення води і її потрібно буде міняти.

Як зберігати живця на рибалці

Якщо ви купили або заготували живця, то це не означає, що Ви зможете його використати на рибалці. При від’ємних температурах посудина з живцями просто замерзне і вони здохнуть. Зміна води теж не допоможе.

Зберігати живця протягом рибалки можна кількома способами. Найбільш простим є спосіб зберігання його під льодом. Для цього береться будь-яка пластикова пляшка, в якій просвердлюються отвори для повітря. В цю пляшку кидають живця і опускають її в лунку. При необхідності виймають її та виймають живця з неї. Конструкцій такої пляшки може бути багато. Тут вже все залежить від уяви.

Іншим способом є використання спеціальних посудин, які обклеєні пінопластом, а також використання спеціальних термо-сумок. Цей спосіб є зручнішим, проте необхідно все одно слідкувати за тим, щоб не замерзла вода.

Коли ж ви плануєте їхати на рибалку на кілька днів, то для зберігання живця можна використати окремий спеціальний намет. В цьому наметі можна розмістити газовий балон, з допомогою якого можна підтримувати температуру. Заодно в цьому наметі можна зігріватись та попоїсти в комфортних умовах.

Намет для рибалки на кілька днів

Якщо Ви їдете на зимову рибалку на кілька днів, то обов’язково потрібен намет. В залежності від якості намету необхідно з собою мати ще целофан. У будь-якому випадку під намет необхідно постелити целофан. В самому наметі на дно стелимо туристичні килимки або іншими словами каремати. Поверх килимків необхідно постелити також покривала, які також стелять по бокам намету. Для надійності намет можна покрити зверху целофаном або непромокаючим іншим матеріалом на випадок дощу чи мокрого снігу, якщо Ви не впевнені в якості намету. Спати в наметі необхідно в туристичних спальних мішках. В даному випадку необхідно мати зимові спальні мішки. Проте одягнутим в мішок лягати не рекомендується, так як спотієте і будете мокрими.

Намет перед ночівлею можна прогріти з середини з допомогою газового пальника. Достатньо прогріти пальником однієї годити, щоб була комфортна температура для ночівлі. Можна це робити одночасно з приготуванням вечері або чаю в наметі. Перед тим, як лягати спати, пальник необхідно загасити.

Інше спорядження для зимової рибалки жерлицями

Звичайно необхідно мати з собою зимовий одяг та інше екіпірування, яке необхідне зимою при від’ємних температурах. Обов’язково візьміть з собою кілька метрів міцного шнура, який можливо пригодиться в тих випадках, якщо хтось провалився під лід. З допомогою шнура людину можна витягти з під льоду. Важливо не забути запасні шкарпетки, так як ноги постійно намокають протягом дня. Звичайно взуття має бути тепле та оброблене перед рибалкою спеціальним водовідштовхувальним засобом. Важливим елементом є сокира, з допомогою якої прорубують лунки після замерзання. Звичайно не забуваємо взяти стандартні для зимової рибалки ящик з приладдями, пешню та бур.

Щоб лунки не замерзали, необхідно перед рибалкою приготувати квадрати з пінопласту, які ставляться на лунку. В них робляться отвори для жилки і на цей пінопласт ставляться самі жерлиці. Також лунки проти замерзання покривають снігом.

Взимку дуже зручними є звичайні санки, з допомогою яких необхідно перевозити все спорядження. З іншої сторони санки є зручними з міркувань безпеки на водоймі, так як рибалка не несе на собі вантаж, що зменшує імовірність попадання його під лід. Крім того, якщо Ви попадете під лід з завантаженим рюкзаком на плечах, то з лунки буде дуже важко вибратись.

З рибальського спорядження крім самої жерлиці необхідно мати з собою багорик (для витягування щуки з лунки), екстрактор (для витягування гачка з щуки), черпак (для викидання снігу і льоду з лунки), сокира (для прорубування замерзлої лунки і її розширення), грузило з шнуром для вимірювання глибини, ніж і набір запасних повідків. Це все спорядження необхідно носити з собою постійно, і навіть тоді, коли спрацьовує прапорець на жерлиці.

Вимоги до жерлиці

Конструкцій жерлиць є достатньо багато. Вони описані в багатьох журналах і форумах, наприклад тут:  http://www.rybalymo.org.ua/?p=422.

В якості основної жилки можна використати жилку діаметром 0,4 мм. Грузило ставимо вагою 7-8 грам на стоячій воді. Бажано ставити поводок з флюорокарбона діаметром 0,4-0,6  і гострі трійники. Якщо ставите жерлиці на ніч, то рекомендую поставити залізні повідки. На котушку достатньо намотати  15-20 метрів жилки. Жилки повинно вистачити, щоб щука вхопила живця і могла підплисти на деяку відстань без відчуття навантаження. Інакше вона почне перетирати зубами повідок.

Як чіпляти живця на жерлицю?

Перед закиданням жерлиці в лунку живця найзручніше чіпляти за спину під плавником. При цьому важливо не пошкодити хребет. Є інші способи чіпляння живця, але цей найбільш практичний. Опускають живця в лунку так, щоб він був на відстані 40-60 см від дна водойми. Лише при сильних морозах, коли у воді мало кисню, живця можна підняти вище до льоду, так як риба в цю пору піднімається ближче до поверхні води.

Де саме ставити жерлиці на водоймі?

Жерлиці не можна ставити хаотично. А їх необхідно поставити на ямі або бровці – різкій зміні дна, або виході з глибини на мілину. Це робиться таким чином. Спочатку від берега свердлять лунки і вимірюють глибини. Таким чином знаходять бровку і яму. Потім свердлять на цих відстаннях лунки для самих жерлиць паралельно берегу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.