Яворівський кар’єр

Яворівський кар'єр

Яворівський кар’єр

Яворівський кар’єр – це найбільша за площею у Львівській області штучна водойма, яка утворена на місці Сірчаного комбінату. Розташований цей кар’єр на відстані 10 кілометрів на захід від міста Новояворівськ. Поряд знаходяться селища Шкло, Цетуля і Залужжя. А с.м.т. Яворів знаходиться в 5 кілометрах на захід від кар’єру.

Затоплення кар’єру почалось ще в 2002 році за проектом інституту  «Гідрохімпром». Зараз загальна площа кар’єр становить понад 10 км.кв., а глибини сягають в деяких місцях понад 70 метрів. В Яворівський кар’єр впадає річка Шкло, яка з нього і витікає.

В Яворівському кар’єрі є такі риби  щука, плітка, окунь,  карась, сазан, товстолобик та лин. Найбільш поширеними є окунь та плітка.

Як доїхати?

Доїзд до Яворівського кар’єр легкий. Зі Львова необхідно їхати трасою в сторону Новояворівська (Шкло). Проїжджаємо Новояворівськ  і за селом Тернавиця повертаємо на бічну дорогу направо. Слід відмітити, що повз дорогу Ви проїдете кілька інших менших озер, на яких теж є риба. Ці озера знаходяться з лівого боку. На першому роздоріжжі повертаємо направо (в протилежну сторону від зруйнованих будівель, які знаходяться на заході), а потім повертаємо наліво. Тут вже починається водойма, яка знаходиться з правого боку від дороги в кількох метрах за комишами.

Зручними місцями є кілька місць. Це витік річки Шкло з кар’єру, а також невеличкий заливчик, який знаходиться за цвинтарем на північно-західній частині водойми. Саме в цьому заливчику зручно ловити, коли на  основній водоймі вітер створює великі хвилі.
Не рекомендую заїжджати з східної сторони. Там вас не пропустять. А пропустять тільки за гроші влітку, коли є пляжний сезон.

Як ловити?

На Яворівському кар’єрі переважно ловлять хижу рибу на спінінг. На дрібний мікроджиг успішно попадається також велика плотва. Так як з берега досить мало перспективних місць, то зручно ловити з човна. Місцеві рибаки ловлять щуку та окуня на живця.

Карта

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.