Кружок

Кружок

Кружок

Кружком називають плавучу снасть, якою ловлять хижих риб.  На кружки часто попадаються крупні риби.

Кружком можна ловити тільки з човна і лише на тих водоймищах, де немає течії або вона дуже слабка. Успіх багато в чому залежить від уміння керувати човном. Часто буває так, що течія або хвиля весь час переміщають кружки, і риболов вимушений майже безперервно гребти, щоб знаходитися поблизу них. Коли хижак бере насадку (в основному ловлять на живця) кружок перевертається. Це називається перевертанням.

У безвітряну погоду клювання можна побачити здалеку, а при хвилі, якщо не знаходитися поблизу кружків, перевертання можна і не побачити. Під’їжджати до переверненого кружка треба без шуму і так, щоб з першого заходу він опинився у борту човна, інакше хижак викине живця.

Будова кружка

Кружок складається з волосіні, диска, гачка і грузила. Диск – діаметром 120 або 150 мм, завтовшки 30 мм. На його ребрі є жолобок шириною і глибиною 10 – 12 мм. Краї жолобка закруглені і відшліфовані, щоб волосінь при обертанні кружка не затримувалася.

Будова кружка

Будова кружка

Слід брати міцну волосінь не тоншу 0,5 мм, завдовжки 10-20 м. Повідець роблять із сталевого дроту діаметром 0,20-0,25 мм, до 20 см завдовжки. З волосінню його сполучають карабіном. Гачок використовується подвійний або потрійний (L 7-8,5), грузило – подвійна оливка.

Для його виготовлення диску придатні сухе легке дерево, пробка, пінопласт. По всьому ребру прорізають глибокий жолоб, в нім поміщається намотана волосінь. У центрі диска просвердлюють отвір діаметром 2-2,5 см. У нього вставляють дерев’яний штир завдовжки 20 см. У його звуженому кінці, (діаметр 1 см), прорізають щілину глибиною 1 см для волосіні, а на товстому (діаметр 2 см) кінці прикріпляють кулясту головку.

Диск слід пофарбувати емалевою фарбою: одну сторону в білий, іншу – в червоний колір. Штир можна пофарбувати в будь-який колір, головне, щоб обертання диска було добре помітно при клюванні.
Кружок опускають на воду білою стороною вниз, волосінь затискають в прорізі на тонкому кінці штиря. Коли риба бере наживку, кружок перевертається білою стороною вгору, тим самим попереджаючи риболова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.