Марена

Марена (Мирон-вусач)

Марена (Мирон-вусач)

Марена (Barbus fluviatilis L.) – риба сімейства коропових, занесена в Червону Книгу (охороняється Законом). Досить таки є поширеною в Дністрі і Стрию. Тримається на бистринах. Ловиться на донні снасті. Улюбленою наживкою при ловлі марени є виповзок.

Марена має багато назв: У Білорусії – мирон; у Пскові – мирний; в Україні – марена, маріна; у Каспійському морі – вусань; у західній Росії – барвена; у Польщі – болен, бружана, бжана, піл-лосось (У.Petenui – бржанка); у притоку. Вісли – бринка, у верх. Лозини – маренчук; на р. Бистріці – совак, совочник. Середня вага 3-4 кг. Марена є річковою рибою, влітку мешкає на глибоких, швидких, переважно камянистих місцях. Віддає перевагу прямій течії і майже ніколи не зустрічається у вирах із зворотною течією. Любить глибокі борозни на дні з кам’янистим гальковим грунтом. Тримається звичайно невеликими групами, але на улюблених місцях іноді спостерігаються значні скупчення. Дрібний вусань живе на перекатах разом в пічкурами.

Нерест відбувається при температурі води 11-15 градусів, на кам’янистому або гальковому грунті в кінці травня – червні – в південних районах, в червні – початку травня – в північних.

Найкраще клювання марени буває в періоди після рясних дощів, коли вода в річці ставала каламутна (піщаного кольору), і риба добре ловилася на черв’яка, виповзка, плавлений сирок (типу “Міський”), і на місцевого “рачка” (личинка комахи). При ловлі треба поспостерігати за річкою і вирахувати місце де її досить багато і там ловити на донні снасті з виповзком, медведкою, личинкою хруща (чи інших великих жуків), або на болонську снасть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.