Сом на Дністрі

Сом

Сом

Сом є мешканцем глибоких ямних ділянок річки.  Також сом є в озерах і ставках, але він все ж віддає перевагу річковим руслам. Йому властивий осілий спосіб життя, в одному місці він може бути по декілька років. Лише навесні, під час повені, сом виходить на дрібніші, залиті паводковими водами ділянки заплави. У уподобаному місті річки він мешкає все літо, на зиму залягає в глибші ями. Сом – мешканець глибоких ямних ділянок водоймища. Літні місця сома слід шукати в підмитих берегів, у вибоїнах, під корінням дерев, поблизу зруйнованих гребель і тому подібне. Тут він вважає за краще знаходитися весь день. Після заходу сонця сом виходить на полювання і продовжує її протягом ночі до світанку. Зі сходом сонця він повертається в уподобане місце. Перед заходом сонця, а також перед грозою сом може виходити з ями на перекати, що примикають до ям. Невеликі скупчення його спостерігаються лише в зимових ямах і в період розмноження, коли риби виходять з постійних місць свого перебування на мілководні ділянки водоймищ.

На р. Дністер сома можна половити біля сіл Колодруби (вниз по течії 3-4 км є ями до 6 м) , Стик, Устя. На р. Стрий  – від Жидачева до стика. Сом різних розмірів регулярно чіпляється на тяжкий джиг на ямі вище мосту через Дністер в Залісках (Жидачівський район Львівської обл.), і нижче біля нафтопроводу і залізничного мосту. Найкраща наживка для сома – виповзок та жаба. Виповзків треба пару штук на гачок ,або трійник. На один виповзок клюють бички, окуні з палець і т.д. Тому рибалки рекомендують 2-3 виповзків на гачок. При ловлі на жабу треба їй прив’язати, або ламати задні лапи. Без цього жаба обкрутиться поводком, або затягне під корч.
Ловляnm сома  вночі. Закидати снасть далеко не треба – вночі сом виходить на мілину на полювання. На Дністрі треба знайти місце де є глибина за 1,5 м і закидати снасть за течією 10-15м  і 3м від берега.

Снасть: спінінг,  основна лєска-0.35, поводок від 0.4-0.6. Ставлять поводок з 2 гачками на відстані 7-10 см  один від одного на одній прямій (без розгалуження). Виповзка насаджують так: на нижній гак  з голови, на верхній -хвости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.