Category Archives: Рибалка

Зимова ловля форелі в Карпатах

Зима закінчилась і скоро почнеться сезон на відкритій воді. Але хочеться показати зимову ловлю форелі на льоді в форелевому господарстві «Золота форель» (село Коростів, Львівська обл.):

Інші відео можна подивитись тут:
http://skole.com.ua/uk/video/18-skolernews/171-winter-fishing.html
А саме форелеве господарство (як туди доїхати) описано тут:
http://skole.com.ua/uk/karpaty-rest/50-korostiv-rest/170-zolota-forel.html

Як ловити форель в гірських річках

форель

форель

Починається осінь. В цей час активізується клювання форелі в гірських річках Карпатського регіону. Особливо добре ловиться форель в Сколівському районі. Адже поїхавши в Карпати можна відпочити, сходити по гриби та порибалити.

Проте форель ловиться протягом всього року, окрім періоду нересту (після листопада), найжаркіших днів літа і різкого помутніння води. Коли літом форель можна ловити тільки зранку і ввечері, то восени форель клює цілий день. Кормом служать дрібні рачки, комахи і їх личинки, ікра риб, а для великої форелі іноді і дрібна риба, переважно гольян.

Детально про особливості ловлі форелі в Карпатах описано тут:
http://skole.com.ua/uk/papers/13-turizm/122-fishing.html

Якщо Ви приїхали з далека, то варто заздалегідь домовитись про проживання в Карпатах. Я би порадив зупинитись у місті Сколе. Саме тут відносно низькі ціни на проживання та висока якість обслуговування.

Перелік приватних садиб та готелів міста Сколе Ви знайдете тут:
http://skole.com.ua/uk/rezidence.html

Ганьба електро-рибалкам

Абсолютна більшість рибалок, знають, що таке «електровудка» або «електролов». Пояснюється це абсолютно унікальними можливостями і наслідками для водоймищ, особливо малих.

Якщо браконьєрські сітки володіють певною селективністю і відловлюють риб, які входять у вікно сітки, а риби інших розмірів залишаються живими, то електролов вражає все живе в радіусі його дії.

При цьому не всі риби, що піддалися дії електрики потрапляють в лапи «електровудкаря». Значна кількість такої риби залишається в товщі води, на дні, в труднодоступних місцях або просто та риба, яка не влаштовує здобувача своїм розміром і виглядом. Ці риби хворіють і гинуть, не приносячи абсолютно ніякої користі ні браконьєрові, ні іншим риболовам. Багато риб живуть в достатньо невеликих річках, струмках і озерцях, в яких ефективність електролову різко підвищується, і факт їх тотального знищення в наявності.

Наслідки дії електролову на рибну популяцію примітивно можна описати так – одну рибу узяв, десять убив, двадцять покалічив, тисячі хворітимуть.
Порівняно з цим, лов сіткою – зразок порядності і дбайливого, дбайливого відношення до природи! До речі, за використання електоролова передбачена не адміністративна, а кримінальна відповідальність.

Рядові риболови любителі можуть достатньо лояльно відноситися до сіток і їх господарів, але до «електриків» відносяться різко негативно. Часто, це відношення виявляється в прямій агресії до браконьєрів, захоплених із знаряддям лову в руках. Відомі багато випадків нанесення тяжких побоїв та нанесення травм браконьєрам-електровудочникам. Тому наш сайт http://www.rybalymo.org.ua/ закликає до боротьби з електро-браконьєрами будь-якими способами, як законними так і незаконними.

Приховані чудеса глибин

Хочу порадити рибалкам цікаву онлайн-ігру, пов’язану з рибками. Гра не дозволить Вам нудьгувати, коли на дворі погана погода і Ви не пішли на рибалку.

“Приховані чудеса глибин” – це Барвиста логічна гра про пригоду в підводному світі. Вирішуйте головоломки, щоб допомогти русалці зняти закляття з її підводного палацу. Складайте черепашок в лінії по три, збирайте пазли і маджонги, а також шукайте предмети, заховані на морському дні. В цій грі розвійте чари, що обплутали підводний палац!

Так пробуємо і граємо:

Літаючі коропи

В цьому відео-ролику показано незвичайні азіатські коропи, які вистрибують з води. Це так звані риби-терористи в США у штаті Еленойс, які досягають довжини до 2 метрів і ростуть до 40 кг. Ці риби все пожирають і є дуже агресивними. Також ці коропи нападають на людей, вистрибуючи з води на висоту до 3 метрів. Вже є потерпілі. Екологи бояться екологічної катастрофи.
Ловлять цих коропів на човні з допомогою електровудок та гарпуна. Дуже кумедне відео. Рекомендую переглянути, не пожалієте.

Погода і рибалка

Погода – це стан атмосфери в певний проміжок часу. Вона характеризується конкретними значеннями: атмосферним тиском, температурою повітря, силою і напрямом вітру, вологістю, хмарністю і опадами. Всі елементи погоди тісно взаємозв’язані. Наприклад, зміна сили і напряму вітру спричиняє за собою підвищення або пониження температури повітря, у зв’язку з цим збільшується або зменшується хмарність, випадають опади або наступає ясна погода і т.д.

Народних прогнозів і прикмет вдалого рибного лову багато. Риболови різних професій і віків, збираючись на рибалку, аналізують всі відомості про майбутню погоду. Враховуючи народні прикмети про стан і можливий розвиток погоди, погоджуючи з прогнозом гідрометцентру, який дає відомості про неї на обширніших територіях, використовуючи свій досвід, застосовуючи відповідні снасті і приманку, риболов може розраховувати на вдалу рибалку і прекрасний відпочинок. Стан погоди на майбутній день рибного лову можна дізнатися, якщо уважно придивитися до місяця, зірок, сонця, що заходить. Передбачити погоду можна по хмарах і вітрі, за кольором зорі, веселки і іншим явищам в атмосфері, а також поведінці тварин, птахів і т.д.

На нашому ресурсі про погоду можна почитати наступні статті:
Вплив зміни атмосферного тиску на рибу
Астрономічний та місячний календар рибалки
Прикмети переходу до негоди
Прикмети гарної стійкої погоди
Як температура впливає на кльов риби?

Вплив зміни атмосферного тиску на рибу

Відомо, що пониження або різке підвищення атмосферного тиску приводить до погіршення клювання, яке поновлюється через декілька днів. Знаходячись на певній глибині, риба при збільшенні атмосферного тиску піднімається у верхні шари води, а при пониженні йде на глибину. Але не слід забувати, що нормальний тиск для кожного водоймища різний, оскільки атмосферний тиск може посилюватися або ослаблятися рівнем води у водоймищі. Досвід показує, що особливо це помітно при лові на зарегульованих водосховищах, річках, де рівень води протягом доби значно міняється. Коли знижується рівень води у водоймищах (озерах, водосховищах, річках), то клювання риби погіршується або припиняється абсолютно до тих пір, поки рівень стабілізується. Риба в цей час відходить від берега на глибину.

Відмічено, що клювання риби поновлюється через 1-2 годин після того, як рівень води у водоймищі встановився, а іноді через двоє і навіть три доби після змін атмосферного тиску, що відбулися.

Задовільне клювання може бути і при високому тиску, якщо воно тримається тривалий час. На перепади атмосферного тиску і тиску води у водоймищі кожен вид риб реагує по-різному. Атмосферний тиск періодично змінюється протягом доби, його можна зміряти тільки спеціальним приладом – барометром.

У добовому циклі є два мінімуми і два максимуми. Мінімуми спостерігаються в 3-4 і 14-16 год і максимумах – в 9-10 і 21-22 год. При цьому коливання тиску бувають в межах 1-2 мм.рт.ст.

Робимо саморобний воблер

Юрій Захаров

Юрій Захаров

Любителів саморобно щось зробити серед риболовів достатньо багато. Адже для більшості з нас рибалка – це ще і спосіб самовираження, самореалізації. Ти чогось досяг, щось зробив, зловив! Когось вистачає тільки на те, щоб зав’язати вузол на волосіні, але більшість же наполегливо прагне удосконалювати оснащення, покращувати блешні, відливати хитромудрі грузила і навіть виготовляти воблери.

Воблер – одна з найскладніших приманок, а лов на воблер – одна з найдинамічніших і захоплюючих. Не говорячи вже про те, що деколи воблер може виглядати як витвір мистецтва (у чому дуже досягли успіху японці). І багато хто навіть пускається в колекціонування. Але якщо людину тягне творити, то хай хоч у нього вся коробка забита японськими воблсрамі, він прагнутиме зробити щось своє. І своє, хай непоказне, але зроблене з любов’ю, іноді може ловити набагато краще “фірмового” штампованого красеня. А іноді в коробці може навіть просто не опинитися такого воблера, який підійшов би по своїх параметрах саме до тих умов, в яких ми найчастіше ловимо. І тоді одержаний досвід лову на “фірмові” моделі дозволяє створити модель з потрібною грою, завглибшки занурення, забарвленням і т.д.

Іноді навіть просто хочеться, як говорили за старих часів, зайнятися рукоділлям і щось зробити своїми руками, насолодитися запахом деревинної стружки. Спробуємо сконструювати і зробити саме свій воблер. Спершу хай це буде воблер форми кренк. Довжину візьмемо рівну 55 мм, як найбільш “улюблену” для кожного вида хижака. Нa воблер такої довжини охоче реагує і голавль, і судак, і окунь, і щука. Дня воблеров форми кренк такої довжини дуже часто беруть висоту тіла, рівну 19-20 мм, і ширину, рівну 16-17 мм. Такі пропорції дуже характерні для більшості уловистих моделей (фото 1). Всі вони трохи різні в деталях виготовлення і нюансах гри. От так і наш воблер буде ні на що не схожий. Але ловити він буде неодмінно.

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Continue reading

Рибалка в червні

Червень – перший місяць літа. У червні найкоротші ночі в році, дні сонячні, теплі. Вода прогрівається достатньо сильно – до 20 градусів. Озера, ставки і затоки рясно покриваються ряскою, кубушками, лататтям. У воді дуже багато комах, їх личинок, черв’яків, а також різного планктону, рачків і іншого улюбленого корму для риб. Коропів можна виявити по характерному чавканню в чагарниках молодняка очерету.

Ловити в червні рибу рекомендують удосвіта і перед заходом. Приманки, використовувані весною, вже неактуальніші. Рибакам в червні доведеться запастися опаришами, личинками ручейника, зайнятися ловом бабок, великих мух, які вважаються ласощами для риби. Тому спробувати їх можна лише в двох випадках: по-перше, якщо комаха впала на воду, а по-друге, на гачку риболова! Ловити можна як з берега, так і з човна.

У червні можна ловити як на гачок на поплавцевій вудці, так і на донку, на спінінг, на блешню, на живця, на кухлі і жерлиці. Наживки краще змішувати і міняти час від часу, оскільки риба починає вередувати, у достать наївшись. Загалом – кому що більше подобається, а також, дивлячись кого хочете зловити! До кожної риби потрібні свій підхід, своя прикормка, своя насадка, своя снасть і своя пристрасть!

Ловля голавля на поплавцеву снасть

Поплавцевий лов голавля заслуговує окремої і особливої розмови. У глибокій і каламутній воді великої річки голавль не більше обережний, чим лящ або сазан. Особливості харчування голавля зумовлюють його обережність і “невловимість” для рибалки.

Голавль

Голавль


Лов голавля цікавий тим, що риба активно чинить опір, вона обережна, полювання за нею майже ніколи не переростає в “тупу” здобич і кожного разу доводиться пристосовуватися до певних умов. Різноманітність умов поведінки голавля примушує застосовувати різні способи і прийоми його лову. А відома сезонна “всеїдність” цієї риби дозволяє зробити вибір між тією або іншою приманкою.

Весняний лов голавля (як правило, донна вудка) продовжується до тих пір, поки річки не увійдуть до русла після паводку, і особливого спортивного інтересу не представляє. Приблизно з середини червня починається лов голавля на поплавцеві снасті: махову поплавцеву вудку і “штекер”. Вона майже нічим не відрізняється від лову крупного ляща або сазана і практикується на крупних і середніх річках. Тяжка оснастка на довгому вудилищі з волосінню 0,18 мм, гачком № 10 і черв’яком на гачку – от і все, що треба.

У дуже малих річках і струмках ефективним виявляється лов плавом, особливо в тих випадках, коли ви полюєте за голавлем нижче за дамбу або на перекатах річки. Суть такого лову полягає в тому, що Ви раз по раз поступово відпускаєте снасть з приманкою на якусь відстань за течією і чекаєте клювання.

На малих річках ловлять взабродку, а на великих – користуються човном. Снасть є телескопічною завдовжки до 5 м (довшим незручно виводити рибу) з пропускними кільцями, катушкотримачем і котушкою. Для зберігання запасу волосіні може бути використана найпростіша безінерційна котушка, забезпечена елементарним гальмом, яка дозволяє легко і просто змінювати довжину волосіні. Незручності виникають тоді, коли потрібно відпустити за течією наживку на відстань в 15 і більше метрів – доводиться довго підмотувати волосінь після закінчення довгої проводки. У таких випадках доцільно використовувати безінерційні матчеві котушки. Рекомендувати якусь певну модель немає сенсу, оскільки вони всі цілком робочі. Достатньо, якщо розмір шпулі дозволяє намотати на неї 100 м волосіні діаметром 0,15 мм. Дуже хороші для цих цілей маленькі “мультиплікатори”.

Continue reading