Category Archives: Водорослі

Стрілолист

Стрілолист

Стрілолист

Стрілолист (Стрілиця) — багатолітні трав’янисті рослини родини частухових, які повністю ростуть у воді або частково в неї занурені (за життєвою формою є гідрофітами).

Тригранне стебло Стрілолиста виходить з короткого товстого кореневища з бульбоносними пагонами. Воно досягає від 25 до 120 см завдовжки, але при цьому знаходиться під водою і наповнене повітряноносною тканиною (аеренхімою).

Для цих рослин характерне явище гетерофілії: листя має різну форму. Підводне листя рослини має просту подовжену форму, частіше схоже на тонкі нитки (стрічкоподібне) до 1,2 м завдовжки. Плаваюче листя — еліптичне. Надводне листя формою нагадує стрілу, від якого походить назва роду, зазвичай досягає довжини 25 — 30 см.

Ця рослина дуже швидко вегетативно розмножується, утворюючи великі чагарники. Добре виростає в спокійній воді при температурі води 18-24 oС і за наявності сонячного світла.

Поради на рибалці

Виїжджаючи на рибалку, ознайомтеся перш за все з правилами рибальства. У кожному місці вони мають відмітні особливості.

Вибираючи місце для лову, дослідіть підходи до водоймищ, виміряйте глибину на наперед вибраних ділянках. Одним з показників глибини на водоймищі служить рослинність. На глибині до 2 метрів добре ростуть стрілолист, очерет, хвощі, осока, зелені нитчасті водорості; біле латаття і кубушки – характерні ознаки глибини до 3 метрів; уруть, елодея, роголист ростуть на глибинах до 4 метрів.

Прагніть вибрати місце, захищене від вітру. З підвітряної сторони клює краще, оскільки з віток дерев летять у воду всілякі комашки і личинки. Пам’ятайте також, що дрібна озерна риба прагне уникати чагарників уруті, роголисту, тримається серед латаття і рдестів.

Риба не переносить запаху нікотину. Тому треба вимити руки перед початком рибалки. Інакше Ви ризикуєте бути менш удачливі, ніж ваш некурящий напарник.

Будьте особливо обережними при лові з обривистих берегів. Вони можуть обрушитися, і ви запросто опинитеся у воді, розполохавши рибу і зіпсувавши собі настрій.

Для зберігання риби використовуйте садок. Накрийте або заховайте його від попадання прямих сонячних променів.

За відсутності садка складете рибу просто в траву. У жодному випадку не мийте, бо це видалить слиз, що оберігає рибу від висихання.