Category Archives: Корисні поради

Як успішно ловити на фідер

Фідер має значну популярність і, треба зазначити, популярність цілком заслужену, адже на тлі загального вельми істотного зльоту цін на снасті і прикормку, він залишається, мабуть, одним із самих бюджетних і технічно простих способів лову мирної риби.

Давайте розберемося в основних моментах, які роблять фідерного лову настільки ефективною.

Фідерне вудилище має вершинку яка служить сигналізатором клювання, волосінь, безінерційну котушку, оснащення та годівницю. Але для того, щоб налаштувати цей ансамбль і змусити його виконати задумане вами, потрібно докласти чимало зусиль.

Основою успішної лову є використання прикормки. Техніка і тактика підгодовування можуть бути різними. Підгодовування повинно бути досить багато, прикормка повинна бути присутня в місці лову постійно і розташовуватися в обраній точці якомога більш компактно. Робиться все це з однією метою – риба повинна стояти на підгодовуванні максимально щільно. Чим точніше підгодовування, тим більше концентрація риби і тим швидше піде клювання.

Фідер має виконувати такі функції: привада риби в обрану точку завдяки достатній кількості прикормки, висока чутливість снасті і постійна присутність насадки в зоні лову. Фідер дозволяє вести ловлю на значній відстані від берега, там, де риба проявляє меншу обережність.

Continue reading

Як визначити якість риби

Багато риболовів знають, що із-за неправильного або тривалого зберігання риби в садку в літню пору в їх улові опинялися риби, непридатні до вживання. Крім того, деякі риби можуть виявитися зараженими тими або іншими паразитами.

Як в таких випадках бути? Як самому визначити якість риби і її придатність до їжі?

Для цього робиться самий елементарний огляд риби.

Всі, хто мав справу з рибою, знають, що псування її починається з голови, з розкладання слизу, зябер, шлунково-кишкового тракту і закінчується розкладанням м’язової тканини.
У доброякісної риби луска повинна бути блискучою, вона повинна володіти властивою свіжій рибі запахом. Зябра у свіжої риби – яскраво-червоні або блідо-рожеві без слизу і запаху розкладання, очі повинні бути чистими, не замутненими. М’ясо і внутрішні органи при чищенні риби не повинні бути в’ялими і не повинні мати ознак розкладання. Пробне вариво свіжої риби дає прозорий бульйон з приємним ароматним запахом. Риба, що почала псуватися, дає бульйон каламутний з неприємним запахом.

Continue reading

Робимо саморобний воблер

Юрій Захаров

Юрій Захаров

Любителів саморобно щось зробити серед риболовів достатньо багато. Адже для більшості з нас рибалка – це ще і спосіб самовираження, самореалізації. Ти чогось досяг, щось зробив, зловив! Когось вистачає тільки на те, щоб зав’язати вузол на волосіні, але більшість же наполегливо прагне удосконалювати оснащення, покращувати блешні, відливати хитромудрі грузила і навіть виготовляти воблери.

Воблер – одна з найскладніших приманок, а лов на воблер – одна з найдинамічніших і захоплюючих. Не говорячи вже про те, що деколи воблер може виглядати як витвір мистецтва (у чому дуже досягли успіху японці). І багато хто навіть пускається в колекціонування. Але якщо людину тягне творити, то хай хоч у нього вся коробка забита японськими воблсрамі, він прагнутиме зробити щось своє. І своє, хай непоказне, але зроблене з любов’ю, іноді може ловити набагато краще “фірмового” штампованого красеня. А іноді в коробці може навіть просто не опинитися такого воблера, який підійшов би по своїх параметрах саме до тих умов, в яких ми найчастіше ловимо. І тоді одержаний досвід лову на “фірмові” моделі дозволяє створити модель з потрібною грою, завглибшки занурення, забарвленням і т.д.

Іноді навіть просто хочеться, як говорили за старих часів, зайнятися рукоділлям і щось зробити своїми руками, насолодитися запахом деревинної стружки. Спробуємо сконструювати і зробити саме свій воблер. Спершу хай це буде воблер форми кренк. Довжину візьмемо рівну 55 мм, як найбільш “улюблену” для кожного вида хижака. Нa воблер такої довжини охоче реагує і голавль, і судак, і окунь, і щука. Дня воблеров форми кренк такої довжини дуже часто беруть висоту тіла, рівну 19-20 мм, і ширину, рівну 16-17 мм. Такі пропорції дуже характерні для більшості уловистих моделей (фото 1). Всі вони трохи різні в деталях виготовлення і нюансах гри. От так і наш воблер буде ні на що не схожий. Але ловити він буде неодмінно.

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Continue reading

Підбір годівниць по вазі

Закрита годівниця для фідера

Закрита годівниця для фідера


Вага годівниці – це одна з основних характеристик, про які потрібно задуматися при виборі снастей для фідерной лову. Почнемо з вибору матеріалу: годівниці бувають металевими і пластиковими, перші, як правило, міцніші і довговічніші, але і важчі. Важкі годівниці не можна використовувати на мілководді, оскільки ви наперед розполохаєте всю рибу вже при закиданні годівниці. Також важкі металеві годівниці вимагають уважного відношення до вибору вудилища: на легкі снасті не можна вішати важкі годівниці з металу – ви ризикуєте зламти улюблене вудилище в самий розпал рибного лову.

В той же час легкі пластикові годівниці неможливо використовувати на великій глибині і при сильній течії, оскільки в цьому випадку годівниця опускатиметься на дно дуже поволі і встигне розгубити добру половину наживки ще на шляху. Доцільно використовувати годівниці з пластика при лові на мілководді і на тихій воді. Якщо на мілководді утворилася течія, варто подумати над конструкцією годівниці: можна закріпити її так, що течія не зноситиме корм. Простіше кажучи, потрібно вибирати максимально легкі годівниці так, щоб вони могли доставити корм на глибину. Це правило дозволить не тільки правильно вибрати годівницю, але і зберегти вудилище в цілості.

Коли підсікати

Окунь – підсікати на початку потяжки, судак – підсікати через три-чотири секунди після потяжки, плітка – підсікати при безперервному ворушінні – поштовхах, голавль– підсікати при першому ривку, лящ – підсікати при щонайменших ознаках потяжки, язь – підсікати після другого ривка, минь – підсікати в час або після другого ривка, густера – підсікати при потяжці, карась – підсікати при безперервному ворушінні і при потяжці, пічкур – підсікати при потяжці.

Коли блешня не блистить

Перший спосіб:
Для зачистки блешні, що потьмяніла, можна використати учнівську гумку.

Другий спосіб:
Якщо латунна або мідна блешня або блешня потьмяніли, протріть їх сирою картоплиною, і з’явиться первинний блиск.

На рибалку з ночівкою

Місце для нічлігу в теплу погоду бажано вибирати на місці біля дерев, що продувається вітром. Вітерець перешкоджає скупченню комарів. У холодну погоду краще ночувати під береговою терасою, яка відбиває тепло від багаття. Під час грози не рекомендується знаходитися під самотньо стоячим деревом.
У випадку відсутності намету для ночівлі необхідно зібрати або нарубати гілок, які яких можна спати. Ці гілки будуть добре ізолювати Вас від холодної землі.

Коли спекотно

Влітку при безхмарному небі і сильному сонці багато риб прагнуть піти із збіднених киснем верхніх шарів води на глибину, або під високий берег, або в тінь під навислі над водою дерева, або кущі.