Category Archives: снасті

Виготовлення воблерів у домашніх умовах

bulis

bulis

Відомо, що воблери є досить цікавими штучними приманками, на які добре клює різна хижа риба. Проте воблери є дорогими, якщо порівнювати їх з іншими типами штучних приманок. Наприклад, коли виброхвіст з гачком можна купити за 4 грн., а блешню за 20 грн., а найдешевший воблер вже коштуватиме 40 грн. З іншої сторони, воблера тяжче підібрати до конкретних умов ловлі. Тому рибалці необхідно мати цілу колекцію різних типів воблерів.

Тому постає питання саморобного виготовлення воблерів, так як затрачений час і зусилля є економічно обґрунтованими, якщо виготовляти воблери, які подібні до дорогих фірмових. При цьому практика показує, що саморобний воблер у більшості випадків нічим не поступається дорогому фірмовому воблеру.

Є багато методик виготовлення воблерів. Приведемо одну технологію в цій статті. Ми розглянемо як один рибалка з Вильнюса виготовляє саморобні воблери в домашніх умовах. Детально представимо цю технологію.

Спочатку покажемо приклади саморобних воблерів:

Воблер

Воблер

 

Воблер

Воблер

воблери

воблери

Так почнемо.

Continue reading

Особливості ловіння щуки на жерлиці взимку

Взимку багато рибалок виходять на лід, де рибалка має свої особливості. Ось коли лід достатньо промерзне і набуде достатніх розмірів, рибалка стає безпечнішою в порівнянні з першим льодом. Проте недоліком зимової риболовлі, коли на дворі низька температура, є те, що риба не така активна, і її необхідно шукати. З іншої сторони ще недоліком є те, що маємо короткий світловий день.

Звичайно, взимку хочеться впіймати велику рибу, а не дрібноту. Давайте в цій статті розглянемо особливості ловіння щуки на жерлиці взимку. Саме щуку взимку переважно ловлять на жерлиці, так як на звичайну зимову вудку ловлять дрібних окунців та плотву.

На жерлиці щуку можна ловити цілий день. Проте, так як день є дуже короткий, і якщо ви хочете повернутись з рибалки з уловом, то необхідно їхати на кілька днів. Це пов’язано з тим, що щука взимку примхлива і може не клювати цілий день, а наступний день у неї може початись добрий кльов. Звичайно, якщо їхати на кілька днів, то необхідно мати з собою необхідне спорядження, яке би дозволяло комфортно ночувати на водоймі. Крім того, якщо мати в запасі два або три дні, то це дозволяє дослідити більше площі водойми та знайти стоянки щуки. Для успішної рибалки необхідно добре все підготувати, як спорядження і снасті, так і наживку. Тобто до рибалки необхідно робити комплексний підхід. Але спочатку давайте все по порядку.

Continue reading

Пастка для малька

Часто в якості насадки використовується мальок. Але перш ніж закинути вудку з мальком, його потрібно зловити. Для цього потрібно відірвати від риболовлі частину часу. Є багато способів видобутку малька завчасно (як з допомогою малявниці так і поплавкової вудки). Але, спіймана дрібна рибка навіть у садку довго не живе. І знову доводиться відривати себе від справи.

Я пропоную виготовити пастку для лову малька з двох шестилітрових пластикових пляшок, в яких продається столова вода (дивимося малюнок). В одній з пляшок (4) обрізається дно, в іншій – верхня частина (3). Ця частина вставляється в першу пляшку.

Пастка для малька

Пастка для малька

Continue reading

Окунь на гуму

У нас є багато нешироких каналів, але в цих каналах багато риби і часто зустрічається смугастий «розбійник», який б’є малька на поверхні. І ось як я його ловлю.

Що потрібно:

1) Гума – 1-1,5 м;
2) Волосінь діаметром 0,20 – 10 м;
3) Гачки № 7,8 – 5 шт.
4) 1 твістер + 1 віброхвіст
5) Штир – 1,8 м.

Снасть на окуня

Снасть на окуня

Як робити

Волосінь з’єднуємо з гумою за допомогою карабіна – застібки. Інший кінець гуми же прив’язуємо до штиря. На волосіні – п’ять повідків з приманками. На два гачка одягаємо віброхвіст з твістером, на інші кріпимо мальків червонопірки або уклейки.

Continue reading

Оснащення патерностер

Патерностер – це універсальне оснащення для ловіння фідером в спокійній воді і на повільній течії.

патерностер

патерностер

Вузлом 1 з чотирма обертами на кінці шок лідера в’яжуть петлю довжиною приблизно 40-45 см. Петлю розрізають в точці 2 (ділять петлю так, щоб трохи менше третьої частини її довжини пішло на повідка для годівниці, і трохи більше двох третин – на відвід для повідця). Повідець кріплять або способом петля в петлю (3), або через мікро-вертлюжок, щоб повідець рівніше лягав на дно і не закручувався при підмотці за рахунок опору насадки. Для годівниці прив’язують вертлюжок із застібкою (4), щоб не перев’язувати всю оснащення при зміні годівниць. Ланка кріплення повідця обов’язково повинна знаходитися нижче годівниці, інакше поводок буде захльостуватись за годівницю при закиданні.

Довгий бічний відвід патерностера дозволяє грузилу або годівниці безперешкодно провалюватися в траву або ущелини між каменями, але при цьому не натягуючи основну волосінь і тим самим не створюючи додаткового опору, коли риба бере насадку.

Як успішно ловити на фідер

Фідер має значну популярність і, треба зазначити, популярність цілком заслужену, адже на тлі загального вельми істотного зльоту цін на снасті і прикормку, він залишається, мабуть, одним із самих бюджетних і технічно простих способів лову мирної риби.

Давайте розберемося в основних моментах, які роблять фідерного лову настільки ефективною.

Фідерне вудилище має вершинку яка служить сигналізатором клювання, волосінь, безінерційну котушку, оснащення та годівницю. Але для того, щоб налаштувати цей ансамбль і змусити його виконати задумане вами, потрібно докласти чимало зусиль.

Основою успішної лову є використання прикормки. Техніка і тактика підгодовування можуть бути різними. Підгодовування повинно бути досить багато, прикормка повинна бути присутня в місці лову постійно і розташовуватися в обраній точці якомога більш компактно. Робиться все це з однією метою – риба повинна стояти на підгодовуванні максимально щільно. Чим точніше підгодовування, тим більше концентрація риби і тим швидше піде клювання.

Фідер має виконувати такі функції: привада риби в обрану точку завдяки достатній кількості прикормки, висока чутливість снасті і постійна присутність насадки в зоні лову. Фідер дозволяє вести ловлю на значній відстані від берега, там, де риба проявляє меншу обережність.

Continue reading

Зимова жерлиця

Зимова жерлиця – риболовна снасть для лову хижої риби, переважно – щук, яка складається з волосіні, який намотується хрестоподібно на невелику дерев’яну рогульку (або котушка), яка прив’язується до жердини, увіткненої похило до води.

Зимова жерлиця

Зимова жерлиця - фото

До волосіні, на повідці, прив’язується гачок, на який наживляється рибка, і опускається у воду. Щука, схопивши наживку, тягне волосінь, яка поступово змотується з рогульки (або котушки); заковтнувши в цей час гачок, риба попадається і витягується риболовами при періодичному огляді поставлених ними жерлиць.

Хороша зимова жерлиця повинна відповідати цілому ряду самих різних вимог. Вона повинна бути простою у виготовленні і зручною для використання, достатньо компактною в складеному вигляді і добре помітною здалеку в зарядженому стані. Жерлиця повинна бути достатньо чутливою, але не спрацьовувати від сильних поривів вітру, бути однаково надійного і придатного для різних умов лову – в стоячій воді і на течії, в мороз і у відлигу, на ямах і на мілинах.

Continue reading

Кружок

Кружок

Кружок

Кружком називають плавучу снасть, якою ловлять хижих риб.  На кружки часто попадаються крупні риби.

Кружком можна ловити тільки з човна і лише на тих водоймищах, де немає течії або вона дуже слабка. Успіх багато в чому залежить від уміння керувати човном. Часто буває так, що течія або хвиля весь час переміщають кружки, і риболов вимушений майже безперервно гребти, щоб знаходитися поблизу них. Коли хижак бере насадку (в основному ловлять на живця) кружок перевертається. Це називається перевертанням.

Continue reading

Як правильно підібрати снасть для водойм з слабкою течією?

Основа успіху риболова під час любительських рибалок і змагань полягає в своєчасному виявленні і викорінюванні «слабких ланок». Це торкається не тільки тактики, технічних навиків, підкормки, але і правильного оснащення. Так, правильно підібрана снасть дозволяє
маніпулювати оснащенням в процесі лову, а аналогічні
запасні оснащення врятують у разі непередбачених ситуацій.

Розглянемо снасть для слабкої або відсутньої течії з глибиною 2 – 3 м, де є невелика риба до 100 р.
В даному випадку найбільш робочими є поплавці від 1 до 3 г (в залежності від активності риби). Основна волосінь : 0,09 – 0,1 мм, повідці 0,07 мм. Для ловіння підлящиків краще підійде оснащення з повідком 0,08 мм. У разі дуже активного клювання плітки, можливий такий варіант оснащення: основна волосінь 0,12 мм і повідець 0,09 мм.

Застосування поплавців менше 1 г в багато в чому недоцільно, адже в більшості водоймищ лютує уклейка, і ваша насадка просто не встигне опуститися на дно.

Cнасть для водойм з слабкою течією

Cнасть для водойм з слабкою течією

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler


Це чисто поверхневий японський воблер (загнати глибше, ніж на долоню, проблематично) з високою частотою і середньою амплітудою коливань, центр яких знаходиться в головній частині, залишає за собою на поверхні води дуже апетитні «вуса», до яких залишається байдужим далеко не кожен голавль. Маючи вагу 6,5 г, дуже добре летить. Чудово підходить для виманювання голавлів на швидкій течії із-за каменів на невеликій глибині. Підійде звичайна рівномірна проводка з невеликими прискореннями. Craze і Drop добре доповнюють один одного – один йде по поверхні, інший – в 75 см глибше, чого у принципі буває досить майже в 70% випадків лову на малих і середніх річках.