Category Archives: Наживки

Виготовлення високоякісних власних бойлів

Виготовлення бойлів

Виготовлення бойлів

Перед вами «помилково-стійкий путівник» по виготовленню саморобних високоякісних бойлів.

Карп’ятники,  які не катають самі Бойл, багато втрачають. Це реальна економія
коштів: з 10 кг міксу виходить не менше 14 кг бойлів. Плюс ви маєте можливість створити свої власні оригінальні поєднання, які ніхто не зможе скопіювати.

Виготовлення бойлів – це не ракетні технології, і вам не буде потрібно
затратити багато коштів. Я катав бойли протягом багатьох років без міксера,
використовуючи велику каструлю, вилку і маленький розкочувальний столик від
Gardner. Виготовлення бойлів на 12 яйцях забере у вас максимум півтори години.

Continue reading

Ловля коропів на бойли з хліба

Ловити коропів дійсно краще всього на баночну кукурудзу, але це справедливо тільки для тих ставків, де популяція коропів переважає. У решті водоймищ підводних любителів поля покормитись кукурудзою дуже багато: це і плітка, і карась, і голавль та інші. У таких умовах краще всього удатися до бойлів.

Ловити коропа на бойли дуже зручно – легко насаджувати, вони не руйнуються при силовому закиданні, риболова не турбує дрібна риба, бойли можуть лежати на дні скільки завгодно довго, не втрачаючи своєї привабливості для риби.

Бойл

Одне погано: коропів до бойлів необхідно привчати. Поки що в нашій країні небагато ловлять на бойли, і в більшості водоймищ риба з ними не знайома, тому спочатку клювати побоюється.

Якщо ви часто відвідуєте якесь водоймище і хочете принадити крупні екземпляри, то це не так важко зробити, як здається, – достатньо один раз в добу протягом декількох днів кормушкою «Ракета» закидати по піввідра бойлів в намічене місце і можна ловити, успіх забезпечений.

Але при одноразових відвідинах водоймища, коли немає часу на терпляче підгодовування, я замість бойлів насаджую звичайний хліб. Коропів до хліба привчати не треба, вони його і так чудово знають, адже основу тих, що всіх підгодували складають злакові. У воду потрапляють недоїдені під час пікніка шматки хліба, люди кидають хліб качкам і т.п. Тому риби знають і люблять хліб: хоч у вигляді базіки, хоч тіста, а то і просто у вигляді кульки на гачку.

Для лову коропів на різних водоймищах я застосовую більші і дуже щільні колобки з хліба, вони не по зубах дрібній рибі. У воді поверхня хлібної кульки стає слизькою, м’якою і привабливою, а всередині він ще довго залишається твердим, як і бойл витримуючи декілька перезакидань. Але є в цій справі одна тонкість.

Якщо просто заховати гачок в хлібній кулі, то підсічки не вийде – слизька кулька хліба вискочить з рота риби, тому при лові на хліб я застосовую «волосяне» оснащення. Спочатку на «волос» надягаю намистину (фото 1), закріплюю її (фото 2), а потім щільно обжимаю її хлібною м’якоттю (фото 3).

Іноді для додання невеликій плавучості замість намистини укріплюю на «волосі» кульку пінопласту. Непогано для більшої привабливості обробити хлібну кульку ароматизатором «Тутті-фрутті», «полуничним» або «часниковим».

Автор статті П.Строгов

Як здобувати та зберігати мотиля

Здобування мотиля

Мотиль – це личинка комара-довгунця, яка представляє собою невеликий червоний черв’ячок завдовжки 10-12 мм, що мешкає в донному мулі ставків, озер, затонів річок. Живе він там близько року, а потім обертається в лялечку, спливає і перетворюється на комара.

Дрібний мотиль частіше використовується прикормки для риби, а великий – для насадки на гачок. Найчастіше мотиля використовують для ловіння взимку і весною.

Здобувають його, витягуючи з дна мул зігнутим черпаком, посадженим на жердину, або залізним відром з мотузком. Мул промивають в решеті; мотиля, що сплив, вибирають невеликим черпаком. Розміри отворів в решеті повинні бути такими, щоб мотиль не проходив крізь них.
Continue reading

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler

Zip Baits Craze (42 мм 6,5 г) Rattler


Це чисто поверхневий японський воблер (загнати глибше, ніж на долоню, проблематично) з високою частотою і середньою амплітудою коливань, центр яких знаходиться в головній частині, залишає за собою на поверхні води дуже апетитні «вуса», до яких залишається байдужим далеко не кожен голавль. Маючи вагу 6,5 г, дуже добре летить. Чудово підходить для виманювання голавлів на швидкій течії із-за каменів на невеликій глибині. Підійде звичайна рівномірна проводка з невеликими прискореннями. Craze і Drop добре доповнюють один одного – один йде по поверхні, інший – в 75 см глибше, чого у принципі буває досить майже в 70% випадків лову на малих і середніх річках.

Incubator Lures Drop 75 (38 мм, 9,7 г)

Incubator Lures Drop 75 (38 мм, 9,7 г)

Incubator Lures Drop 75 (38 мм, 9,7 г)


Цей воблер є является відмінним прикладом воблера для ловлі активного голавля. Маючи, мабуть, найвищу частоту і амплітуду коливань, одне з самих гучних брязкалець і невходячи в штопор навіть на потужній течії, він заслужено займає перше місце в номінації «дамбово-мілководний воблер». Вага 7,9 г дозволяє давати фору своїм побратимам по дальності польоту. Drop, як це вже можна було зрозуміти з назви, йде на глибині 75 см, що дозволяє ловити ту рибу, яка не виходить годуватися на поверхню, а як відомо, навіть у активного голавля є такі періоди в його житті, коли він вважає за краще годуватися в півметрі від поверхні і глибше.

Робимо саморобний воблер

Юрій Захаров

Юрій Захаров

Любителів саморобно щось зробити серед риболовів достатньо багато. Адже для більшості з нас рибалка – це ще і спосіб самовираження, самореалізації. Ти чогось досяг, щось зробив, зловив! Когось вистачає тільки на те, щоб зав’язати вузол на волосіні, але більшість же наполегливо прагне удосконалювати оснащення, покращувати блешні, відливати хитромудрі грузила і навіть виготовляти воблери.

Воблер – одна з найскладніших приманок, а лов на воблер – одна з найдинамічніших і захоплюючих. Не говорячи вже про те, що деколи воблер може виглядати як витвір мистецтва (у чому дуже досягли успіху японці). І багато хто навіть пускається в колекціонування. Але якщо людину тягне творити, то хай хоч у нього вся коробка забита японськими воблсрамі, він прагнутиме зробити щось своє. І своє, хай непоказне, але зроблене з любов’ю, іноді може ловити набагато краще “фірмового” штампованого красеня. А іноді в коробці може навіть просто не опинитися такого воблера, який підійшов би по своїх параметрах саме до тих умов, в яких ми найчастіше ловимо. І тоді одержаний досвід лову на “фірмові” моделі дозволяє створити модель з потрібною грою, завглибшки занурення, забарвленням і т.д.

Іноді навіть просто хочеться, як говорили за старих часів, зайнятися рукоділлям і щось зробити своїми руками, насолодитися запахом деревинної стружки. Спробуємо сконструювати і зробити саме свій воблер. Спершу хай це буде воблер форми кренк. Довжину візьмемо рівну 55 мм, як найбільш “улюблену” для кожного вида хижака. Нa воблер такої довжини охоче реагує і голавль, і судак, і окунь, і щука. Дня воблеров форми кренк такої довжини дуже часто беруть висоту тіла, рівну 19-20 мм, і ширину, рівну 16-17 мм. Такі пропорції дуже характерні для більшості уловистих моделей (фото 1). Всі вони трохи різні в деталях виготовлення і нюансах гри. От так і наш воблер буде ні на що не схожий. Але ловити він буде неодмінно.

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Воблери Yo-zori, AISE, Shinamo

Continue reading

Походження воблера

Воблер Rapala Shallow Shad Rap 5

Воблер Rapala Shallow Shad Rap 5


Воблер (англ. wobbler) – пластикова або дерев’яна об’ємна приманка для лову риби спінінгом. У англійській мові також використовуються терміни hard bait, wood bait.

Як правило, своєю формою воблер імітує рибку або комаху, розфарбовування ж може бути як імітацією натуральної, так і фантазійної. Воблер оснащується одним, трьома, але частіше – двома гачками. У носовій частині може бути присутньою пластикова або металева лопатка для заглиблення приманки при проводці. Дротяна петелька для кріплення до волосіні може розташовуватися як в носовій частині приманки, так і на лопатці. Хвостовий гачок може бути декорований хвостиками з пір’я, пуха або синтетичних матеріалів.
Тобто походження цього слова від англійського wobble, що означає “гойдання, хитання, похитування”.

А ось існує російська версія походження воблера.
Коли дідусь Лаурі Рапала в одна тисяча вісімсот волохатому році виточив з дерева свою першу дерев’яну рибку, повісив на неї трійники і прогнав в кориті з водою, він тихо і гордо вимовив: “Вобля…”

Пічкур як живець для ловлі хижака

Пічкур є чудовою наживкою для лову хижих риб. На нього охоче беруть щука, окунь, судак, сом, минь, інколи голавль і жерех. Але необхідно пам’ятати, що насаджений на гачок він досить швидко гине в теплій воді. Для того, щоб пічкур залишався як можна довше живим і жвавим, насаджують його через рот, виводячи жало гачка через щоку. Гачок при лові на пічкуря повинен відповідати величині не лише хижака, але і живця. Поводитися із спійманими пічкурями слід украй акуратно.

Знімати пічкуря з гачка потрібно обережно і при цьому мінімально травмувати, тоді живим він залишиться принаймні більше днів. Містити живих пічкурів бажано в просторих, жорстких, дрібнопористих садках, опущених на дно водойми в затінених місцях. Якщо садка немає, то 3 – 4 годин пічкур може жити в заповнених водою консервних банках або поліетиленових мішечках. Причому живим і жвавим він залишиться тим довше, чим частіше робиться заміна води.

Літня ловля окуня на поппер

Поппери

Поппери


Поппер – це різновид плаваючого воблера, який видає булькаючий звук при ривковій проводці. За загальним визнанням, кращим часом для лову на поппери вважається період від весняного нересту до кінця літа, а також тоді, коли пізнім літом починається падіння температури, і закінчується з повним поворотом природи на осінь. У середині літнього сезону у водоймищі є велика кількість їжі для риби, тому в кінці літа і початку осені хижак користується можливістю набрати річний запас живильних речовин. І тоді лише небагато приманок викликають таку упевнену атаку, як поппери.

Швидка, жива проводка з утворенням бризок, звичайно використовується під час денного літнього лову, повинна імітувати сигнали, що видаються атакованою і панікуючою кормовою рибою. Коли окунь і інші хижаки почують, як годуються їх конкуренти, вони неодмінно захочуть приєднатися до загального бенкету. Протягом літа поппери добре привертають і тих окунів, які звичайно тримаються в різних укриттях, але готові до хватки при будь-якій слушній нагоді. У річках окунь вибирає позицію в місцях, де він може сховатися від течії і в той же час контролювати будь-який рух у воді, вибираючи потенційну жертву. На річках час літнього періоду низкою і досить чистої води дрібний окунь часто тримається на основному руслі за валунами і корчами, що стирчать з води. Крупні окуні добре клюють, коли поппер сплавляти уздовж їх укриття, потім вести з тим, що вирує і пригальмовуванням. У прозорій воді окунь мав можливість розглянути, підчепити приманку і ударити її, щоб “убити”.

Окунь

Окунь

Як і інші поверхневі приманки, часто поппери чудово працюють при низькій освітленості, коли небо закрите щільними хмарами. Але так буває не завжди. Наприклад, літо 1998 р. було дуже теплим і сонячним, такі умови звичайно спонукають риболовів ловити на джігові приманки з пластиковими черв’яками біля кордонів водоростей, під стінками доків або над не дуже глибокими звалюваннями. І саме під час затишшя серед дня на деяких зарослих водоростями озерах тим влітку поппер виявивлявляється кращою приманкою для окунів.

З великий окунь звичайно зависає біля кордонів водоростей, що ростуть на глибоких місцях водоймища, і може триматися в метрі від поверхні над 4-5-метровою глибиною. Величезні зграї дрібних окунів також бродять у поверхні і, ймовірно, принаджують до себе крупних хижаків з глибоководних чагарників. У такій ситуації черв’яки і джиги звичайно залишаються без уваги, тоді як поппери і воблери приносять успіх. Окунь атакує того поппера, що швидко йде по поверхні, висаджуючи воду. Таким феноменальним клюванням хижак проявляє себе тільки в літні місяці.

Про поппери

Поппери

Поппери


Плюхаючі, хлюпаючі, бризкаючі поппери на сьогодні – найефективніші верхові приманки. Більше 30 років тому найбільші чорні окуні мені попадалися на поппери Arbogast Hula, що чудово працюють удосвіта над чагарниками водних рослин на підводних плато. Приблизно у 90-х роках минулого століття асортимент цих приманок помітно розширився. Тоді виробники сталі випускати майже таку ж кількість моделей попперів, як і пірнаючих воблеров, в декількох цінових діапазонах.

Нові приманки, такі як Skitter Pop (Normark), Pop’n Image (PRADCO), Bevy Popper (Lucky Craft), добре доповнили класику на зразок Pop-R, Pico Pop і Storm Chug Bug. Завдяки тонким відмінностям у формі корпусу і конструкції ротової воронки, а також широкому ваговому діапазону, кожна з моделей володіє унікальною манерою руху і звуковим супроводом при верховій проводці. Будь-яка приманка стала ретельно відладженим інструментом в руках риболова, який легко може примусити її виконувати танець на воді, що привертає рибу.

Вважається, що поппер краще всього працює тільки в літню жару. Видно, це просто домисли. Як вдалося визначити мені і моїм колегам, басс, щука і окунь починають брати на поппери незабаром після сходу льоду. Під час наших рибалок температура води в місцях без течії вранці бувала близько 5 градусів за Цельсієм, хоча, коли клювання на поверхні ставали упевненішими, вона звичайно наближалася до 10 градусів за Цельсієм.