Category Archives: Некатегоризовано

Іподром – ставки

Іподром - озера

Іподром – озера


На території Львівського Іподрому є два ставки квадратної форми. Влітку ці стави частково, а деколи повністю заростають водоростями. Ставки є огородженими, проте до них є прохід. Біля більшого озера є табличка, що рибалка заборонена. Проте, люди тут ловлять рибу, так як юридичний статус цих ставів не відомий або суперечний. Взимку теж тут можна зустріти львівських рибалок, так я ставки розміщені близько та сюди є добрий доїзд асфальтованою дорогою прямо до ставків. Там навіть є будка, де колись сидів сторож. Також не слід плутати ці ставки і іншими ставами, що знаходяться навпроти Львів-Арени (теж на території Іподрому). Про ці стави буде описано окремо.

Continue reading

Озеро Вульки або ТАРТАК-РЕЗОРТ

Озеро Вульки або ТАРТАК-РЕЗОРТ

Озеро Вульки або ТАРТАК-РЕЗОРТ

Озеро Вульки – це озеро в селі Бережани, яке знаходиться в кількох кілометрах від м.Львів. Колись це було озеро загального користування, куди ходили відпочивати та купатись жителі Сихова. Це було єдине безкоштовне озеро в цій околиці. Тут можна було вдало порибалити окуня чи карася. Але з часом це озеро засмітилось і перетворилось у смітник. Тому воно втратило своє призначення єдиного безкоштовного озера. 2 роки тому озеро Вульки отримало нового власника, який обгородив його парканом, спустив воду, почистив, прибрав сміття, вглибив та збудував відпочинковий комплекс, який тепер має назву ТАРТАК-РЕЗОРТ. Тут поряд з озером є ресторан та готель. Пляж тепер прибраний з піском. На пляжу є лежаки. Є сауна.

Continue reading

Про пошуки коропа

В цій статті приведемо поради відомого рибалки Поля Третена про пошуки коропа, які були опубліковані у журналі Рыболовный мир 6/2011.

Прибувши на незнайомий водойму, Поль Третен ніколи не поспішає розбивати табір і розкладати снасті. Він переконаний в тому, що спочатку треба знайти найбільш перспективні ділянки, на яких короп годується, або ті ділянки на водоймі, які він хоча б регулярно відвідує. Помилкою деяких рибалок є те, що вони мають звичку ловити в тому місці, де їм просто зручно, де, наприклад, є зручний підхід до води, і про те, чи відвідує ці місця короп, навіть не замислюються. Але коропу все одно, наскільки зручно рибалці. У нього на водоймі є свої стежки, якими він переміщається, є ділянки, де він годується і де відчуває себе в безпеці. Так що, якщо хочете бути з уловом, ніколи не варто поспішати розбивати табір і закидати снасті у будь-якому місці.

Continue reading

Альтернативні способи закидування наживки при ловлі донним способом

Сьогодні багато рибалок використовують переважно спінінг для закидування наживки.

Але існують альтернативні способи закидування наживки при ловлі донним способом. Ці способи представлені на рисунку:

Пристосування для закидування насадки: а, б - хорватські, в - краснодарські

Пристосування для закидування насадки: а, б - хорватські, в - краснодарські

У Югославії для закидання наживки донної снасті застосовують просте пристосування, що в якійсь мірі грає роль безінерційної котушки (рис. а). Це дротяна рамка розміром 15X20 см, вправлена в циліндровий відрізок деревини. Можна обійтися і без рамки, досить товстого відрізка палиці (рис. 6). Щоб закинути насадку, стають лицем до води, притримуючи волосінь пальцем, заносять рамку назад, потім різким рухом посилають її від себе, відпускають волосінь. Грузило і наживка отримують швидкості і тягнуть за собою волосінь.
Деякі риболови Красноярського краю застосовують схоже пристосування (мал. 33, в). Його роблять з відповідного відрізка дошки, добре обстругують, фарбують або лакують. Збоку є дротяне вушко, яке необхідне для того, щоб прив’язати волосінь, довжина її 50 – 60 м. При закидуванні пристосування тримають в лівій руці, притримуючи волосінь великим пальцем. У праву руку беруть кінець волосіні з грузилом і закидають, як завжди на донному лові. Волосінь сходить немов з шпульки безінерційної котушки. При виведенні риби волосінь прагнуть намотати на пристосування потугіше. Закидати насадку можна більш ніж на 20 м